Secretarul conservatorilor argeşeni, Ştefan Sabotici, a declarat astăzi că organizaţiile locale ale PC sunt din ce în ce mai puternice şi mai bine primite de către oameni, chiar şi acolo unde PDL este în tot şi-n toate. Acesta a dat exemplu comunele din nordul judeţului, loc unde proiectele PC şi ale aliaţilor din USL se bucură de suţinere din partea electoratului, din ce în ce mai nemulţumit de ceea ce se întâmplă în ţară.
,,Deja ştim cu toţii cât de bine stăm la Bogaţi, unde primarul este membru PDL. În ultimele zile, am vizitat organizaţiile din câteva comune din nordul judeţului şi pot spune că s-a găsit un numitor comun, în ceea ce priveşte armonizarea cu celelalte partide din Uniune. Nu mai există fricţiuni între membrii PC, PSD şi PNL ba, mai mult, am găsit chiar şi protocoale încheiate la nivel local ! Mesajul nostru de unitate a prins, iar munca noastră din teritoriu are un sens. Lumea a înţeles că avem cu toţii un inamic comun : PDL şi actuala putere. PC, prin mesajul său, va face o figură frumoasă la alegerile locale,” a declarat Sabotici .



cica da asta niste limbi de curata tot :)))))))))))