Bascov este, pe departe, cea mai modernă comună din județul Argeș și una dintre cele mai moderne din România. Este o comună cu un grad ridicat de urbanizare, cu foarte mulți agenți economici, cu majoritatea străzilor și ulițelor asfaltate, cu o viață culturală și sportivă care i-ar face invidioși chiar și pe locuitorii unora dintre orașele argeșene. De altfel, experiența în administrație a primarului Gheorghe Stancu, secondat de viceprimarul Bebe Nedelea și o echipă inimoasă de consilieri a făcut ca Bascovul să aibă unul dintre cele mai ridicate niveluri de trai din această zonă a țării. Pe de altă parte, artiștii de la Casa de Cultură Bascov, coordonați de managerul Lorena Toma, reprezintă, cu succes, localitatea și județul pe la unele dintre cele mai importante evenimente culturale naționale și internaționale.
În timp ce oamenii din administrația Bascovului muncesc nonstop ca localitatea să fie una modernă, de ceva timp, un individ pe nume Dragoș Octavian Preda, de profesie polițist local pe la Pitești și autointitulat biciclist în timpul liber, s-a apucat să arunce jigniri și atacuri la persoană pe conturile sale de Facebook. Fiind un apropiat al ombilicului #rezist în Argeș, #Activ AG, structură apropiată USR, garcea de la locală speră că, jignindu-i pe oamenii din administrația bascoveană, va reuși, anul viitor, să ajungă primar.
Nu vei ajunge, lache! Îți promitem și noi, îți promit și alți oameni pe care îi jignești într-un stil agramat, așa cum vom arăta mai jos… Bascovenii sunt oameni inteligenți, nu se extaziază la jignirile unui garcea pe bicicletă, așa cum te lauzi tu a fi! În al doilea rând, în momentul în care îi denumești pe alții inculți, vezi, dracului, să nu scrii mai prost decât femeia de serviciu de la primăria pe care, în visele tale umede, vrei să o conduci.
Am înțeles că joi, când se va dezbate bugetul, vei fi prezent să faci show, vei aduce cu tine și pe ăia de la #ACTIV AG să filmeze, să facă galerie! Îți promitem că vom fi și noi acolo, garcea! Pentru că locul unora ca tine este, cel mult, la o secție de psihiatrie bine securizată, nu la primărie!




