Constantin Ivan a fost înlocuit cu Ion Stoica, la conducerea sucursalei Hidroelectrica din Curtea de Argeş,iar Vasile Sora este noul director de producție în cadrul aceleiași sucursale.
“În urma constatării unor disfuncționalități în managementul Sucursalei Curtea de Argeș, Euro INSOL, administratorul judiciar al Hidroelectrica SA, a operat o serie de schimbări la nivelul conducerii acestei structuri teritoriale,” se arată într-un comunicat al companiei. Alături de acesta, au mai fost schimbați și ai doi directori din cadrul aceleiași structuri.
Hidroelectrica a reintrat în insolvență în luna februarie a acestui an, în urma admiterii, de către Curtea de Apel București, a unor recursuri. Compania a mai fost în insolvență în perioada iunie 2012 — iunie 2013,” se mai precizează în comunicat.


