Filiala PNȚCD Argeș pare urmărită de ghinion… După ce ani la rândul nu a reușit să iasă din mocirla în care se află încă din anul 2000, după ce CDR a ieșit de la guvernare, se pare că nici desele schimbări de birouri, comiții și conduceri nu îi fac prea bine. În aceste zile, președintele Iulian Prunaru a fost ejaculat din fruntea PNȚCD Argeș, pentru ,,rezultatele deosebite” fiind înlocuit de către fostul lider al organizației municipale Pitești, Gigi Dinescu.
Printre noii membri ai echipei de conducere se mai numără Ionuț Barbu (vicepreședinte), Nicolae Corban (prim-vicepreședinte) și Florian Ciuleanu (președinte PNȚCD Pitești). Interesantă este achiziția lui Vasile Nițu, fost prefect de Argeș, care a trecut pe la numeroase partide, atât de dreapta, cât și de stânga. Astfel, acesta a frecat menta și și-a văzut de business pe la FSN, PDSR, PSM, PAS, PNL, UNPR și altele, pe care, din graba de a posta această știre pe site, nu le-am mai căutat.
Să vă spălați cu el pe cap, măi, urmașii lui Mihalache!
Foto: Dezbaterea.ro


