Da, au apărut doctorii în războaie hibride! Indivizii ăia, care nu reușeau să treacă clasa la liceu, după ce au ieșit la pensie de tinerețe s-au apucat să ne explice ce este ăla un război hibrid. Îi vedeți zi și noapte la latrina3, labe1tv sau la secu-tv cum ne plâng de milă fără a aduce vorba despre pensiile lor, de generalii …lii, de zeci de mii de lei. Băi golanilor ce sunteți, ar trebui să spuneți zi de zi că un război se desfășoară între două tabere beligerante. Noi am devenit parte a unui război fără să fim întrebați democratic? Este războiul vostru, al celor ce duceți o viață luxoasă exact ca foștii moșieri sau chiaburi, adică cei ai căror copii au fost urmăriți de comuniști (nu degeaba!). După ce ne-ați vândut țara pe nimic acum vreți să ne băgați în război? Pentru (in)cultura voastră ar trebui să știți că sărăcia care a cuprins această țară (a noastră) este rezultatul a zeci de ani de guvernări ale repetenților care s-au grupat în partidele politice. Nu rușii au distrus România! Voi mă infractorilor, care ne-ați făcut sclavii austriecilor, francezilor sau foștilor naziști și acum vreți ne faceți copiii mercenari. De ce ați luat banii de pensionarii de rând? Ca să nu mai aibă bani de medicamente și de mâncare? Ca să moară mai repede? Ăsta este adevăratul război hibrid, cel care se dă între cei cu bani furați –noii chiaburi- și cei care au construit această țară –proștii-. Ce faceți voi pentru banii mulți pe care-i încasați, în continuare, degeaba? Ne explicați că meritați! că totul este despre hibrizi și despre ruși. Nu, măi șmecherilor, adevăratul război hibrid este între voi și popor.
Încercați să explicați acestui popor că trebuie să trăiască el prost ca să trăiți voi bine.
MUCUȘOARE: dacă NU TE PRICEPI atunci DE CE TE-AI BĂGAT ?


