Noi directori la licee de renume din Pitești

În fruntea instituțiilor de învățământ argeșene au fost făcute 145 de numiri, începând cu 9 ianuarie, a anunțat Liliana Murguleț, inspectorul școlar general din județul nostru. Dintre acestea, 39 de unități de învățământ argeșene (grădinițe, școli generale și licee) au de acum persoane noi în funcția de conducere. Licee de renume din Pitești , cum ar fi Colegiul Național Liceal „Zinca Golescu”, Colegiul Economic „Maria Teiuleanu” sau Liceul de Arte „Dinu Lipatii” au de acum noi directori.

Mai jos regăsiți lista celor 145 de numiri în funcția de conducere:

  Nr. crt.Unitatea de învățământLocalitateaNume și prenumeFuncția
1Centrul Județean de Resurse și Asistență EducaționalăPiteştiCiucă Emilia Rodicadirector
2Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă „Sfânta Filofteia”ŞtefăneştiFianu Gabrieladirector
3Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă „Sfântul Nicolae”CâmpulungAlbuleț Claudiadirector
4Clubul Copiilor CosteştiCosteştiVasilescu Sofiadirector
5Clubul Copiilor MioveniMioveniPascu Nicolaedirector
6Clubul Copiilor TopoloveniTopoloveniDicu Danieldirector
7Colegiul Economic „Maria Teiuleanu”PiteştiGhindescu Melaniadirector
8Colegiul Economic „Maria Teiuleanu”PiteştiMihăilă Filofteiadirector adjunct
9Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu”PiteştiBran Daniela Carmendirector
10Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu”PiteştiAvram Ionela Clementinadirector adjunct
11Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”CâmpulungDumitrașcu Octaviandirector
12Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”CâmpulungNicolaescu Iuliandirector adjunct
13Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu”PiteştiManea Alina Ramonadirector
14Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu”PiteştiDumitru Floricadirector adjunct
15Colegiul Naţional „Vlaicu Vodă”Curtea de ArgeşFlorea Ştefanadirector
16Colegiul Naţional „Vlaicu Vodă”Curtea de ArgeşIana Iliedirector adjunct
17Colegiul Naţional „Zinca Golescu”PiteştiMarinescu I. Silvia Mireladirector
18Colegiul Naţional „Zinca Golescu”PiteştiLuță Danieladirector adjunct
19Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”CâmpulungRadu I. Gheorghedirector
20Colegiul Naţional Pedagogic „Carol I”CâmpulungCealîcu Sebastiandirector adjunct
21Colegiul Tehnic „Armand Călinescu”PiteştiProcopiu N. Bianca Cristinadirector
22Colegiul Tehnic „Costin D. Neniţescu”PiteştiZamfirescu Doinadirector
23Colegiul Tehnic „Costin D. Neniţescu”PiteştiFețeanu Simona Emiliadirector adjunct
24Colegiul Tehnic CâmpulungCâmpulungNedelcu I. Adrianadirector
25Colegiul Tehnic CâmpulungCâmpulungSuseanu Ioana Siminadirector adjunct
26Grădiniţa cu Program Normal „Florile Soarelui”MioveniMarin Lazarovdirector
27Grădiniţa cu Program Normal „Lumea Copiilor”TopoloveniCiucu Gabrieladirector
28Grădiniţa cu Program Prelungit „Academia Piticilor”Curtea de ArgeşVisalom Donescu Manuieladirector
29Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”PiteştiVitan H. Marinela Petruţadirector
30Grădiniţa cu Program Prelungit „Armonia”PiteştiNedelcu Milicadirector
31Grădiniţa cu Program Prelungit „Castelul Fermecat”PiteştiDănuţ V.Ionela-Leontinadirector
32Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”PiteştiPetre S. Danieladirector
33Grădiniţa cu Program Prelungit „Floare de Colţ”PiteştiMinciună Teodor Ionuțdirector
34Grădiniţa cu Program Prelungit „Luminişul Pădurii”PiteştiAnghel Claudia Ioneladirector
35Grădiniţa cu Program Prelungit „Micul Prinţ”PiteştiGrigore Carmendirector
36Grădiniţa cu Program Prelungit „Primii Paşi”PiteştiStoian Lidiadirector
37Grădiniţa cu Program Prelungit „Rază de Soare”PiteştiBogdan Ștefania Mihaeladirector
38Grădiniţa cu Program Prelungit „Sfânta Marina”CâmpulungConstantinescu Marianadirector
39Grădiniţa cu Program Prelungit „Sfântul Nicolae”CâmpulungOdoroagă Ani Georgianadirector
40Grădiniţa Specială „Sfânta Elena”PiteştiJinga Roxana Magdalenadirector
41Liceul cu Program SportivCâmpulungPăcioianu I. Daniela Florinadirector
42Liceul cu Program Sportiv „Viitorul”PiteştiCârstea Mihai Eugendirector
43Liceul cu Program Sportiv „Viitorul”PiteştiMihai Danieladirector adjunct
44Liceul de Arte „Dinu Lipatti”PiteştiVlădău Romeodirector
45Liceul Tehnologic „Astra”PiteştiIonica C. Mariadirector
46Liceul Tehnologic „Astra”PiteştiCiobanu Elenadirector adjunct
47Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuşi”PiteştiMoraru Gh. Carmen Adrianadirector
48Liceul Tehnologic „Constantin Dobrescu”Curtea de ArgeşErfulescu Dana Mioaradirector adjunct
49Liceul Tehnologic „Dacia”PiteştiMihai Cristina Elenadirector
50Liceul Tehnologic „Dacia”PiteştiTănase Danieladirector adjunct
51Liceul Tehnologic „I.C. Petrescu”StâlpeniPostelnicu Elenadirector
52Liceul Tehnologic „Petre Ionescu Muscel”DomneştiTecău I. Marianadirector
53Liceul Tehnologic „Petre Ionescu Muscel”DomneştiSmădu M. Georgeta Danieladirector adjunct
54Liceul Tehnologic AutoCurtea de ArgeşCălinescu T. Ioandirector
55Liceul Tehnologic AutoCâmpulungAnastasie O. Steliandirector
56Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini MioveniMioveniTudor Zorinadirector
57Liceul Tehnologic Construcţii de Maşini MioveniMioveniMărgărit Ileanadirector adjunct
58Liceul Tehnologic CosteştiCosteştiNicolae Gherghinadirector
59Liceul Tehnologic Nr. 1 MărăcineniMărăcineniDeonise Corinadirector
60Liceul Tehnologic TopoloveniTopoloveniMărășoiu Silvia Ioanadirector adjunct
61Liceul Tehnologic VedeaVedeaAndrone A. Mirceadirector
62Liceul Teoretic „Ion Barbu”PiteştiIonescu C. Alexandrudirector
63Liceul Teoretic „Ion Barbu”PiteştiMustocea Carmen Simonadirector adjunct
64Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”MioveniVoiculescu Dumitru Iondirector
65Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”MioveniHăbuc Ștefănițădirector adjunct
66Liceul Teoretic CosteştiCosteştiBarbu Floricadirector
67Liceul Teoretic Ion CantacuzinoPiteştiOproiu Adriana-Biancadirector adjunct
68Palatul Copiilor PiteştiPiteştiLinte N. M. Ramonadirector
69Şcoala de MuzicăCâmpulungPăun N. Crinadirector
70Școala Gimnazială ”Regina Maria”Curtea de ArgeşPopescu Carmen Delia 
71Şcoala Gimnazială „Adrian Păunescu”PiteştiGobej D. Elenadirector
72Şcoala Gimnazială „Adrian Păunescu”PiteştiStoica Ramonadirector adjunct
73Şcoala Gimnazială „Alexandru Davila”PiteştiVochin Veronicadirector
74Şcoala Gimnazială „Alexandru Davila”PiteştiStancu G. Floareadirector adjunct
75Şcoala Gimnazială „Basarab I”Curtea de ArgeşCiublea Gabrieladirector
76Şcoala Gimnazială „Carol I”Curtea de ArgeşŞtirboiu Gh Sorina Luminiţadirector
77Şcoala Gimnazială „D. Rădulescu”OarjaPopescu D. Madalina Ioneliadirector
78Şcoala Gimnazială „George Ştephănescu”ArefuPanait V. Elenadirector
79Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu”MioveniCochinescu Mihaeladirector
80Şcoala Gimnazială „George Topîrceanu”MioveniGherghe Vasilicadirector adjunct
81Şcoala Gimnazială „I. L. Caragiale”PiteştiPandrea I. Mirela Emiliadirector
82Şcoala Gimnazială „I.C. Lăzărescu”ŢiţeştiIlinca Iulia Ancadirector
83Şcoala Gimnazială „Ilie Stănculescu”RâcaDinu F. Rodicadirector
84Şcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu”MihăeştiPopa G. Adina Florinadirector
85Şcoala Gimnazială „Ion Minulescu”PiteştiStemate Danieldirector adjunct
86Şcoala Gimnazială „Ion Pillat”PiteştiGhițulescu Ruxandra Danieladirector
87Şcoala Gimnazială „Iordache Păcescu”CoşeştiDumitrăchescu Mihaidirector
88Şcoala Gimnazială „Iosif Catrinescu”DragoslaveleCotolan Bălănescu Cătălindirector
89Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MioveniBădica Mariadirector
90Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”MioveniSora Valentinadirector adjunct
91Şcoala Gimnazială „Marin Branişte”SuseniOlteanu Georgeta Cristinadirector
92Şcoala Gimnazială „Matei Basarab”PiteştiOdă M. Elenadirector
93Şcoala Gimnazială „Matei Basarab”PiteştiBurcea Mădălinadirector adjunct
94Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu”PiteştiHaiducu N. Mariandirector
95Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu”PiteştiTănăsescu Marilena Irisdirector adjunct
96Şcoala Gimnazială „Mircea cel Bătrân”PiteştiDinculescu M. Dragoșdirector
97Şcoala Gimnazială „Mircea Eliade”PiteştiIancu I. Mihaidirector
98Şcoala Gimnazială „Mircea Eliade”PiteştiDumitraşcu Irina Marineladirector adjunct
99Şcoala Gimnazială „Mircea Ghiţulescu”CucaOțelea Emiliadirector
100Şcoala Gimnazială „Nanu Muscel”CâmpulungAvram Alina Ileanadirector
101Şcoala Gimnazială „Naum Râmniceanu”CorbiTițescu Elenadirector
102Şcoala Gimnazială „Negru Vodă”PiteştiCostache Aureliandirector
103Şcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”PiteştiNiculae Constantin Adriandirector
104Şcoala Gimnazială „Nicolae Creţulescu”LeordeniChiriac Mariandirector
105Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga”PiteştiBratu I. Luminița Georgetadirector
106Şcoala Gimnazială „Oprea Iorgulescu”CâmpulungOprei Veronicadirector
107Şcoala Gimnazială „Petre Ţuţea”BoteniCîrstina N. Mirela Mihaeladirector
108Şcoala Gimnazială „Radu cel Mare”BogaţiUngureanu Maria Lilianadirector
109Şcoala Gimnazială „Radu Şerban”SălătrucuTache I. Ion Cristiandirector
110Şcoala Gimnazială „Theodor Aman”CâmpulungCostescu Marilena Fiflofteiadirector
111Şcoala Gimnazială „Toma Arnăuţoiu”NucşoaraBerevoianu Constantindirector
112Şcoala Gimnazială „Tudor Cornel”UngheniFranțescu Valentin Ionuțdirector
113Şcoala Gimnazială „Virgil Calotescu”BascovIon Valeriadirector
114Şcoala Gimnazială „Virgil Calotescu”BascovTudor Maria Cristeladirector adjunct
115Şcoala Gimnazială Albeştii de ArgeşAlbeştii de ArgeşLifoe Claudia Marianadirector
116Şcoala Gimnazială BăbanaBăbanaTruica A. Rodicadirector
117Şcoala Gimnazială BăiculeştiBăiculeştiBodescu Ileana Eugeniadirector
118Şcoala Gimnazială BălileştiBălileştiBădoiu Georgiandirector
119Şcoala Gimnazială Beleţi NegreştiBeleţi NegreştiBadea N. Maria Cameliadirector
120Şcoala Gimnazială Broşteni AninoasaAninoasaȘimon Gheorghedirector
121Şcoala Gimnazială CăteascaCăteascaFirică Elena Adrianadirector
122Şcoala Gimnazială CicăneştiCicăneştiChițu E. Vasilicadirector
123Şcoala Gimnazială Coteşti GodeniGodeniDogaru Emanueldirector
124Şcoala Gimnazială CotmeanaCotmeanaBădicioiu Marius Dandirector
125Şcoala Gimnazială DavideştiDavideştiSandu I. Elena Monicadirector
126Şcoala Gimnazială DîrmăneştiDîrmăneştiDucan Elena -Lilianadirector
127Şcoala Gimnazială Gheorghe Mocanu RociuRociuPreda N. Ionicadirector
128Şcoala Gimnazială HârseştiHârseştiPrioteasa I. Marianadirector
129Şcoala Gimnazială MuşăteştiMuşăteştiCatană Ion Florindirector
130Şcoala Gimnazială Nr. 1 Albeştii de MuscelAlbeştii de MuscelBizon I. Marcelicădirector
131Şcoala Gimnazială Nr. 1 Bughea de JosBughea de JosToader A. Mariadirector
132Şcoala Gimnazială Nr. 1 CiofrângeniCiofrângeniBălașa N. Victordirector
133Şcoala Gimnazială Nr. 1 CorbeniCorbeniVișoiu Elena Luminițadirector
134Şcoala Gimnazială Nr. 1 CosteştiCosteştiIrimia Daniela Elisabetadirector
135Şcoala Gimnazială Nr. 1 CosteştiCosteştiChiriță Danieladirector adjunct
136Şcoala Gimnazială Nr. 1 HârtieştiHârtieştiȘtefan Gh. Luminița Georgetadirector
137Şcoala Gimnazială Nr. 1 LereştiLereştiMaria I. Robert Mihaildirector
138Şcoala Gimnazială Nr. 1 MiceştiMiceştiVoicu I. Pelaghia Mihaeladirector
139Şcoala Gimnazială Nr. 1 MioveniMioveniDumitru Neludirector
140Şcoala Gimnazială Nr. 1 Poienarii de MuscelPoienarii de MuscelBurhan Ionuț Cristiandirector
141Şcoala Gimnazială Nr. 1 UdaUdaDuminică D. Dumitrudirector
142Şcoala Gimnazială Nr. 1 VlădeştiVlădeştiIvan Mihaeladirector
143Școala Gimnazială Podu DâmbovițeiDâmbovicioaraOlteanu Nicoleta Mădălinadirector
144Şcoala Gimnazială Vrăneşti CălineştiCălineştiNistor Carmen Monicadirector adjunct
145Şcoala Gimnazială VulpeştiBuzoeştiȘerban Vasiledirector
Facebook Comentarii
Evalueaza articol !
[Total: 0 Average: 0]

Berta-Elena Dima

Născută pe 25 septembrie 1991, Berta Elena Dima este o tânără speranță a presei argeșene!  Este absolventă a Facultății de Jurnalism-Universitatea din Pitești, dar și deținătoare de Master pe Jurnalism Tematic la Universitatea din București! Ii place să scrie, sa danseze, sa se plimbe în aer liber si sa asculte muzică.  ,,Îmi place să observ societatea si sa relatez despre ce se întâmplă în jurul meu''  este mesajul jurnalistei.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.