Aseară, la Bustuchin-județul Gorj, a avut loc gala de kick-box Bustuchin Ediția 1. La concurs au participat și doi luptători argeșeni, legitimați la Kombat Club Pitești: Marian Lupu (categoria 65 de kilograme) și Constantin Bărbuceanu (95 de kilograme). Ambii au reușit să obțină victorii categorice împotriva adversarilor, Marian Lupu reușind să se impună cu 3-0.
Următoarea competiție la care kick-boxerii argeșeni vor participa va fi la începutul toamnei.
,,Sunt mulțumit de prestația băieților. În această perioadă am desfășurat un cantonament intens, la Cota 2000 Bâlea. Ținem să mulțumim, pe această cale Serviciului Salvamont Argeș și Consiliului Județean care ne-au pus la dispoziție baza Salvamont. Suntem convinși că performanțele celor doi sportivi se vor repeta în următoarea perioadă,” a declarat Andrei Popovici, instructorul de la Kombat Club Pitești.


